Trading BFBT s.r.o. Zařízení pro rozpojování a překládání surovin
Česky English Russian
Drobečková navigace

O nás > Drapáky > Čelisťové

Čelisťové

Čelisťové hydraulické drapáky HC - HCR - HCC

Konstrukce drapáku je založena na principu, kdy každou čelist ovládá samostatný válec a čelisti jsou mechanicky spřaženy. Tento systém umožňuje používání klasických hydraulických válců s dlouhou životností. Pro natáčení drapáku jsou používané otočné hlavy firmy Thumm.

U většiny řad drapáku je možno zvolit buď nosnou část vcelku nebo nosnou část dělenou. Nosná část vcelku je výhodná pro aplikace, kde nebude docházet k výměně čelistí. Dělená nosná část naopak dovoluje jednoduše měnit velikosti čelistí v rámci dané řady. Mechanismus spojení nosné části a čelistí je čepový, s jednoduchou manipulací možnou i v nepříznivých podmínkách.

Čelisťový drapák HC s nosnou částí v celku.

Čelisťový drapák HCR s dělenou nosnou částí.

 Celý drapák je robustní konstrukce. Nosné díly jsou z jakostních ocelí a řezné hrany čelistí jsou z materiálu HARDOX. Čepy a pouzdra ve všech pohyblivých spojích jsou vyrobeny z vysokopevnostních materiálů s velmi kvalitní povrchovou úpravou pro dlouhou životnost i v těch nejtěžších podmínkách.

Parametrová tabulka čelisťových drapáků řady HC a HCR                           

HC 65

Kruhové čelisti řady HCC

 

 

 

Lehké čelisťové drapáky řady HCL

Lehký čelisťový drapák řady HCL je ideální spojení velkého objemu čelistí s nízkým, lehkým rámem. Svislé řezné plochy čelistí umožňují vynikající záběr do materiálu a plnění čelistí s malým třecím odporem. Velkou výhodou je vysoká svěrná síla čelistí drapáku. Horizontální uložení hydraulických válců výrazně snížilo celkovou výšku drapáku. Drapák je určen pro překládku zemin, písku, štěrku, uhlí a zemědělských a průmyslových substrátů a odpadů. Zavěšení drapáku je možné s natáčecí hlavou s nekonečnou otočí nebo s pevným závěsem pro speciální aplikace - například jeřábový provoz. Drapák je vybaven ochranou otevření čelistí při poruše na přívodním hydraulickém vedení. Čelisti mohou být v provedení se zuby nebo bez zubů.

 Drapák je vyroben z kvalitní oceli, otěrové díly jsou z materiálu HARDOX. Pro zajištění dlouhé životnosti jsou čepy a pouzdra vyrobeny ze speciální oceli s tepelným zpracováním - šlechtěním a kalením.

HCL30

 

              

Lehké čelisťové drapáky HCL je také možno zavěsit na jeřáb a externě napájet z hydraulického agregátu.

Download
Cкачать

Kontakt

Trading BFBT s.r.o.
Nádražní 910
783 91 Uničov
Tel.: +420 737 695 345

IČ: 28638140
DIČ: CZ28638140

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě v oddílu C, vložce číslo 44982

bfbt@bfbt.cz